Rodinný dům, který bude zateplen minerálním vláknem o tloušťce 160 mm.

Zateplení rodinného domu v Nových Hradech

Úspora: 34,1 %
Dotace: 68.042,- Kč

Pro klienta z Nových Hradů jsme připravili projekt a energetické hodnocení na zateplení fasády rodinného domu. Jde o zčásti podsklepenou stavbu s jedním obytným podlažím a půdním prostorem. Investor již dříve přistoupil k zateplení podlahy na půdě, v domě byla v minulosti vyměněna okna. Plocha zateplované fasády 112,7 m2 sama o sobě nezaložila nárok na tak vysokou dotaci, jak je v případě zateplovaných domů běžně obvyklé, přesto je však dotační efekt zajímavý.

Ukázka zateplení podlahy na půdě
Ukázka zateplení podlahy na půdě

 

Úspora tepla více než 34 %

Díky zateplení fasády (navrženým materiálem je minerální vlákno Isover TF Profi o tloušťce 160 mm) dojde k úspoře měrné potřeby tepla na vytápění ve výši 34,1 %.

Výměna zdroje vytápění

V současné době je dům vytápěn kotlem na pevná paliva. Pro získání nároku na dotaci na zateplení pro rodinné domy je nutné provést výměnu tohoto zdroje za nový, ekologicky šetrnější. I k tomuto kroku investor přistoupí. Bude pořizovat nový kotel na kusové dřevo a využije přitom kotlíkové dotace v Jihočeském kraji.

Kotel na tuhá paliva, který bude investor měnit za nový, ekologicky šetrnější
Kotel na tuhá paliva, který bude investor měnit za nový, ekologicky šetrnější

Navrhujeme zateplení rodinných domů

Naše projekční a konzultační kancelář se zabývá návrhem zateplení formou projektů a energetického hodnocení. Pro dotační program Nová zelená úsporám zpracováváme odborné posudky a dosud 100 % našich žádostí uspělo.

Přehledný seriál Jak získat dotaci na zateplení

Z řad lidí, kteří chtějí zateplit svůj dům a zároveň využít dotační podpory, zaznívají časté dotazy jak vše zařídit, realizovat, jak postupovat. Proto jsme připravili přehledný seriál Jak získat dotaci na zateplení. Věříme, že pro vás bude užitečným pomocníkem. Máte-li zájem o zateplení domu, kontaktujte nás!