For Pasiv 2017 - pohled do první výstavní haly

Jaký byl For Pasiv 2017?

V pátek 10. února jsme se již tradičně vydali do pražských Letňan na veletrh o pasivním stavění For Pasiv 2017. Přinášíme krátké shrnutí a několik fotografií.

For Pasiv 2017: akce s poznámkou „nutné“ pro zájemce o pasivní domy

Dlouhodobě se zabýváme snižováním energetické náročnosti domů a již od samého počátku jsme aktivní i v programu Nová zelená úsporám. Pasivní domy tvoří budoucnost stavění a v současné době lze na jejich výstavbu získat významnou dotaci ve výši až 485.000,- Kč. Na veletrhu byly hned dvě zásadní možnosti, jak se s tímto typem domů seznámit.

Centrum pasivního domu

Na stánku Centra pasivního domu bylo možné získat odborné poradenství, informovat se o výhodách pasivních domů a všem, co s jejich výstavbou a užíváním souvisí.

Centrum pasivního domu je odbornou organizací, která informuje o pasivních domech a je také významnou tuzemskou odbornou kapacitou v oboru
Centrum pasivního domu je odbornou organizací, která informuje o pasivních domech a je také významnou tuzemskou odbornou kapacitou v oboru

Poradenské středisko SFŽP/NZÚ

Návštěvníkům byli k dispozici také pracovníci Státního fondu životního prostředí, který spravuje program Nová zelená úsporám. Pozornost byla věnována zejména pasivním domům.

Poradenské centrum Státního fondu životního prostředí, kde bylo možné získat informace o programu NovPoradenské centrum Státního fondu životního prostředí, kde bylo možné získat informace o programu Nová zelená úsporámá zelená úsporám
Poradenské centrum Státního fondu životního prostředí, kde bylo možné získat informace o programu Nová zelená úsporám

Výrobky pro pasivní domy

Pasivní domy je nutné stavět na základě promyšleného (nikoli však zbytečně překombinovaného!) návrhu a s použitím odpovídajících výrobků (vhodná okna, dveře, vzduchotechnika, izolační materiály apod.). Zajímavým dodavatelem oken a dveří pro pasivní domy je jihočeská firma Slavona.

Výstavní stánek výrobce oken a dveří pro pasivní domy - firmy Slavona
Výstavní stánek výrobce oken a dveří pro pasivní domy – firmy Slavona

Pasivní dům roku 2016

Při zahájení veletrhu byl slavnostně vyhlášen vítěz soutěže Pasivní dům roku 2016. Celkovým vítězem se stal dům Pod Smrkem.

Pasivní dům roku 2016 - Dům pod smrkem. Zdroj fotografie: Centrum pasivního domu
Pasivní dům roku 2016 – dům Pod Smrkem. Zdroj fotografie: Centrum pasivního domu

Odborné semináře a přednášky

Již tradičně měli návštěvníci veletrhu For Pasiv možnost navštívit odborné přednášky a semináře.

V rámci veletrhu For Pasiv 2017 proběhly zajímavé přednášky a semináře
V rámci veletrhu For Pasiv 2017 proběhly zajímavé přednášky a semináře

My sami jsme v září přednášeli na veletrhu For Arch 2016 na téma Kupujete starší dům? Na co si dát pozor z pohledu jeho energetické náročnosti.

 

Stánek s odbornou stavební literaturou – ČKAIT

Tradičně se veletrhů o stavebnictví účastní také Česká komora autorizovaných inženýrů a techniků ve výstavbě – ČKAIT. Ani tato akce nebyla výjimkou. A my jsme si opět koupili nějaké publikace do naší stavební knihovny.

Stánek ČKAIT s odbornou stavební literaturou
Stánek ČKAIT s odbornou stavební literaturou

Parkoviště stále nezpevněné

Bohužel, parkovací plochy určené pro návštěvníky veletrhu ani po dlouhých letech nejsou zpevněné. Měli jsme proto štěstí, že teplota byla pod bodem mrazu a nemuseli jsme se proto brodit rozmoklým terénem. Ani to nám však nemohlo zkazit příjemný páteční zážitek. Veletrh For Pasiv 2017 se zkrátka povedl.

Parkoviště výstavního areálu v Letňanech
Parkoviště výstavního areálu v Letňanech

Získejte dotaci na pasivní dům

Ať už stavíte pasivní rodinný dům nebo pasivní bytový dům, máte možnost získat dotaci z programu Nová zelená úsporám. Zabýváme se energetickým hodnocením a optimalizací novostaveb v pasivním standardu. Rádi pomůžeme k mimořádně úspornému bydlení i Vám. Stačí jen napsat nebo zavolat.