Příručka Jak koupit bydlení, na které se autorsky podílel i Ing. Zdeněk Petrtyl z firmy INKAPO, získala cenu ForArch Grand Prix 2015.

Jak koupit bydlení

Chystáte se ke koupi staršího rodinného domu? Právě Vám se bude hodit příručka Jak koupit bydlení na jejímž vzniku se jako spoluautor podílel i energetický specialista Ing. Zdeněk Petrtyl z naší firmy INKAPO. Průvodce pořízením nemovitosti vznikl pod záštitou renomovaného oborového webu ESTAV.cz. O kvalitě a praktické využitelnost průvodce svědčí i to, že mu byla udělena i cena For Arch Grand Prix 2015.

Výběru rodinného domu věnujte pozornost

Pořízení rodinného domu je nemalá investice, a to v řádu milionů korun. Nejen proto se vyplatí věnovat tomuto kroku pozornost. V souvislosti s koupí nemovitosti se otevírá celá řada příležitostí  a bohužel i rizik. Bohužel možná až po čase zjistíte, že byste si přáli zcela jiné sousedy. S tím se dopředu, bohužel, nic udělat nedá. Naopak v oblasti stavební lze díky systematickému postupu celkem jednoduše odhalit celou řadu chyb, které mohou mít na užívání domu neblahý vliv. A právě tím se příručka Jak koupit bydlení zabývá.

Příručku Jak koupit bydlení rozhodně nezapomeňte doma!

Brožura má celkem 52 stran včetně prostoru pro vlastní poznámky. Velikostí i rozsahem se výborně hodí pro to, abyste si ji vzali s sebou na prohlídku Vašeho potenciálního domu. Rádce má formu checklistu, do kterého si můžete zapisovat.

Takto vypadá náhled tzv. checklistu, kam si můžete zapisovat poznámky, které přímo souvisí s tématem.
Takto vypadá náhled tzv. checklistu, kam si můžete zapisovat poznámky, které přímo souvisí s tématem.

Od financí přes architekturu až po dodavatele energie

Průvodce Jak koupit bydlení se skládá z několika logicky navazujících kapitol, z nichž každá pokrývá různé fáze celého procesu pořízení domu. Díky tomu čtenáři mohou postupně získat informace z oblastí práva financí, pozemku a jeho okolí, architektury, stavebně-technických vlastností, vody, kanalizace, plynu, větrání i elektra a v neposlední řadě též z oblasti energetické náročnosti a vytápění.

Energeticky náročnější stavba? Nevadí, lze využít dotace na zateplení!

Rozhodně neplatí rovnítko starší dům = špatný dům. Často tomu může být právě naopak. Bohužel však starší domy bývají často energeticky relativně náročné. S ohledem na budoucnost i na vývoj cen energií, u kterých je stále velký otazník, je vhodné různými způsoby snižovat spotřebu energie. A právě nyní je k tomu vhodná doba. Je totiž možné využít dotace na zateplení rodinného domu z programu Nová zelená úsporám.

Ať už se rozhodnete pro jakýkoli dům, přejeme si, aby Vám přinášel jen radost. A pokud se chystáte zateplovat, určitě se na nás obraťte!