Na veletrhu For Arch 2016 budeme mít přednášku na téma Koupě staršího domu a snížení jeho energetické náročnosti.

Naše přednáška na For Arch 2016

Ve dnech 20. – 24. září 2016 proběhne v Praze na výstavišti v Letňanech již 27. mezinárodní stavební veletrh For Arch 2016. V pátek 23. září budeme mít od 12:45 do 13:15 přednášku na téma Kupujete starší dům? Na co dát pozor z pohledu jeho energetické náročnosti.

Série praktických přednášek odborníků z praxe

Naše přednáška, kterou bude prezentovat energetický specialista Ing. Zdeněk Petrtyl,  bude zasazena do balíku ostatních vystoupení odborníků z praxe, kteří se podíleli na přípravě publikace Jak koupit bydlení. Přednáška bude přímo souviset i s dotacemi na zateplení rodinných domů s pomocí programu Nová zelená úsporám.

Kupujete starší dům? Na co dát pozor z pohledu jeho energetické náročnosti.

Na co se během naší přednášky můžete těšit? Zde je krátká anotace.

Přednáška energetického specialisty se zaměřuje na energetickou náročnost budov. Pozornost je věnována certifikaci nemovitostí pomocí průkazu energetické náročnosti budovy při jejich pořízení a také základním možnostem, jak lze u starších domů jejich energetickou náročnost výrazně snížit (i s využitím dotačních programů). Přednáška obsahuje reálné příklady z praxe.

Odborník na Novou zelenou úsporám - Ing. Zdeněk Petrtyl
Ing. Zdeněk Petrtyl, energetický specialista s osvědčením MPO ČR č. 0971.

Harmonogram přednášek na For Arch 2016

10:00 – 10:15: Registrace přihlášených účastníků

Přihlásit se na přednášku je možné zde (přechod online formulář For Arch 2016 na TZB Info.cz).
Přihlášení účastníci získají příručku Jak koupit bydlení zdarma. Můžete si ji také prohlédnout online nebo stáhnout v PDF.

Příručka Jak koupit bydlení, na které se autorsky podílel i Ing. Zdeněk Petrtyl z firmy INKAPO, získala cenu ForArch Grand Prix 2015.
Příručka Jak koupit bydlení, na které se autorsky podílel i Ing. Zdeněk Petrtyl z firmy INKAPO, získala cenu ForArch Grand Prix 2015.

10:15-10:45 Úvod do inspekce nemovitostí
Přednáší Ing. arch. Petr Brandejský (ESTAV.cz)
Koupě domu je velká investice a odpovědnost. Jak probíhá inspekce nemovitostí a co všechno obnáší? Jaké výstupy můžete dostat od profesionálního inspektora? Na co je lepší pozvat odborníka a co si můžete zkontrolovat i sami? A jak Vám může pomoci příručka „Jak koupit bydlení“.

10:45-11:15: Kupní smlouva – nepodceňujte její důležitost
Přednáší Radek Motzke (dobrasmlouva.cz, ESTAV.cz)
Smlouva je při koupi bydlení zásadním dokumentem! Jak se vyznat ve smlouvě, na co je důležité si dát pozor, kdy oslovit odborníka. Na příkladech z praxe si lze udělat obrázek o tom, k jakým důsledkům může nevýhodně či špatně sestavená smlouva vést.

11:15-11:45: Bude nám vyhovovat interiér nového bydlení?
Přednáší Ing. Iva Bastlová, DiS. (LOXO, ESTAV.cz)
Splní nová nemovitost představy i po stránce interiéru? Jak se vám zde bude bydlet? Odpovíme si na otázky, jak to poznat předem, jaká úskalí přináší nákup ještě nepostavené nemovitosti a jaká již obývané? Na co si dát pozor při jednání se stavebními firmami nebo developery a co vše je možné zlepšit, aby bylo bydlení příjemnější. Je třeba hledat pomoc profesionála? Jakého a kolik mě to bude stát?

11:45-12:15: Rychlá a snadná rekonstrukce bytu
Přednáší Ing. Robert Hošek (Rigips)
Výhody jaké přináší rekonstrukce suchou cestou, spočívají především v rychlosti výstavby, nízké hmotnosti konstrukcí i dobré zvukové izolaci. Na příkladu konkrétního bytu uvidíte aplikaci podhledů a stěn ze speciálních sádrokartonových desek Habito s vysokou pevností či ActivAir pro zdravější vnitřní prostředí.

12:15-12:45: Slabá místa starého domu – na co si dát pozor při koupi a rekonstrukci
Přednáší Ing. Martin Perlík (perlikprojekce.cz, ESTAV.cz)
Vlhkost nebo statické poruchy – s těmi u starého domu počítáte. Na přednášce se ale dozvíte, co můžete dělat i s dalšími méně viditelnými slabinami. A to dřív než začne pracovat stavební firma, nebo ještě lépe, než dům koupíte, protože pak už je většinou pozdě.

12:45-13:15: Kupujete starší dům? Na co dát pozor z pohledu jeho energetické náročnosti
Přednáší Ing. Zdeněk Petrtyl (INKAPO, ESTAV.cz)
Přednáška energetického specialisty se zaměřuje na energetickou náročnost budov. Pozornost je věnována certifikaci nemovitostí pomocí průkazu energetické náročnosti budovy při jejich pořízení a také základním možnostem, jak lze u starších domů jejich energetickou náročnost výrazně snížit (i s využitím dotačních programů). Přednáška obsahuje reálné příklady z praxe.

Akci zaštiťuje oborový portál ESTAV.cz.
Akci zaštiťuje oborový portál ESTAV.cz.

13:15-13:45: Chytřejší bydlení – k čemu a proč?
Přednáší Ing. Igor Štverka, MBA (HDL Automation s. r. o.)
Jaký význam má při rozhodování o pořizování bydlení způsob řešení elektroinstalace? Jaké jsou přínosy a rizika různých způsobů řešení technického vybavení objektu? Jakým parametrům je potřeba věnovat pozornost a čeho se vyvarovat? Jaké jsou možnosti dodatečného zlepšení funkčnosti objektu?

13:45-14:15: Větrání domů a bytů – jaká hrozí rizika při nedostatečném větrání?
Přednáší MUDr. Ivana Holcátová, CSc. (1. lékařská fakulta UK)
Staré domy se dodatečně zateplují, utěsňují výměnou oken. Pokud se současně nevymění spotřebiče, případně nezmění způsob užívání bytu, mohou následovat nejen estetické problémy, ale i zdravotní obtíže obyvatel bytu.

14:15-14:45: Větrání obytných prostor s rekuperační jednotkou
Přednáší Ing. Otakar Pump (ELEKTRODESIGN ventilátory s. r. o.)
Výhody použití výměníku pro zpětné získávání tepla při větrání starších objektů i novostaveb. Zhodnocení rizik nedostatečného větrání, zdravotní dopady a finanční úspory při použití řízeného větrání.

Vstupenky na veletrh For Arch 2016 se slevou + organizační informace

Všechny informace včetně možnosti získání vstupenky se slevou naleznete na oficiálním webu veletrhu. Jak to na veletrhu vypadá? Přidáváme naše video z jednoho z dřívějších ročníků.